شرکت آویژه وارد کننده ویتامین سی ، زینک ، روی ، پودر لاغری گلوکومانان
شرکت آویژه تجارت فارمد

 نمایندگی انحصاری Krauterhaus از کشور آلمان

مشاوره و ارتباط با مشتری : 02186072486 - 02186072528

  فروش محصولات در داروخانه های سراسر کشور

شرکت پخش بهرسان دارو در سراسر کشور

برای اطلاع از آدرس نزدیکترین داروخانه با شرکت تماس بگیرید

مفاصلی بهتر بدون جراحی

 

مراحل زیر می تواند به کاهش درد آرتریت کمک کند

 

آمریکایی ها مفاصل خود را می پوشانند. طبق تحلیل داده های Medicare منتشر شده در سپتامبر 2012 در مجله انجمن پزشکی آمریکا، جایگزینی زانو در میان شایع ترین جراحی های بزرگ است که در دو دهه گذشته به میزان 162 درصد افزایش یافته است. این افزایش تا حدی به دلیل رشد جمعیت و بالا رفتن میانگین سنی مردم است. همچنین نشان دهنده افزایش نرخ چاقی و این واقعیت است که یک گروه فعال تر از مردم نمی خواهد با درد و ناتوانی آرتروز زندگی کنند.

 

جراحی برای جایگزینی مفاصل، گزینه ای مناسب است اگر وضعیت شما حاد شده باشد. اما ممکن است بتوانید جراحی را به تاخیر انداخته یا از آن جلوگیری کنید، حتی اگر در حال حاضر علائم آرتریت دارید.

 

در زیر مجموعه ای از اعمال مبتنی بر شواهد است که می تواند به حفاظت از مفاصل شما کمک کند و علائم دردناک آرتریت را به حداقل برساند.

به دست آوردن وزن سالم

 

جوزف D. Zuckerman، M.D.، رئیس بخش جراحی ارتوپدی در مرکز پزشکی نیویورک لانگون در نیویورک می گوید: "چاقی یکی از مهم ترین عوامل قابل تغییر است که نیاز به جایگزینی مفصل را ایجاد میکند." داشتن اضافه وزن باعث افزایش فشار در مفاصل می شود و حتی ممکن است شکسته شدن غضروف را تشدید کند. چاقی همچنین می تواند اثرات سیستماتیک داشته باشد که به خوبی درک نمی شود. تحقیقات نشان می دهد چاقی حتی خطر ابتلا به آرتروز در مفاصل را افزایش می دهد .

وزن بیش از حد باعث می شود احتمال ابتلا به استئوآرتریت خفیف بیشتر شود. به عنوان مثال، طبق برآوردهای بر اساس سرشماری 2008 آمریکا و داده های دولتی دیگر، در بین افراد 60 تا 64 ساله مبتلا به استئوآرتریت زودرس، 63 درصد از افرادی که چاق هستند، در عرض 10 سال بیماری دچار ناتوانی خواهند شد، در مقایسه با 37 درصد از کسانی که چاق نیستند.

 

خوشبختانه، حتی کاهش متوسط وزن ، کمتر از 5 درصد وزن بدن نشان داده که بعد از کاهش وزن احتمال ابتلا به آرتریت کاهش می یابد. تحقیقات نشان می دهد که کاهش وزن باعث کاهش درد افراد مبتلا به بیماری آرتریت می شود.

ورزش کنید

 

از آنجا که استئوآرتریت می تواند ناشی از استفاده بیش از حد از مفاصل و یا آسیب های ورزشی باشد ، برخی از افرادی که مبتلا به آرتریت هستند، تمرین ورزشی شدید مشکلشان را بدتر می کند. در حقیقت، باید با تمرین ورزشی بیش از حد این افراد باید مخالفت کرد . بر اساس بررسی سال 2011 از 28 مطالعه ، شواهد محدود نشان می دهد که فعالیت بدنی معمول با غضروف سالم در زانو مرتبط است. لیون مولر، Ph.D.، PT، استاد فیزیوتراپی در دانشگاه ایالتی وینستون سیلم در سال 2008 می گوید: "حتی اگر شما قبلا شواهدی از آرتریت داشته باشید، فعالیت بدنی منظم برای از بین بردن علائم و کاهش پیشرفت بیماری کمک قابل توجه ای میکند."

 

در طول تمرینات هوازی منظم، فعالیت های تقویتی با استفاده از وزن خودتان ، و به کمک ابزارهایی مانند نوارهای مقاومت دو تا سه جلسه در هفته هدف قرار دهید. تمرینات ورزشی هوازی منظم برای ساختن عضلاتی که از زانو و سایر مفاصل پشتیبانی می کنند ، مهم هستند. و تمرینات کششی را به فعالیت های روزانه خود اضافه کنید. در حالی که روی میز خود کار می کنید، پاهای خود را نرمش دهید، دستانتان را بچرخانید و شانه ها را جمع و باز کنید.

زخم ها را بلافاصله درمان کنید

 

اقدامات لازم برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به آسیب دیدگی را انجام دهید. تجهیزات مناسب برای فعالیت خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، کفش های مناسب پیاده روی داشته باشید، که برای حفظ وزن خود از حرکت به سمت پایین، فشار زیادی به زانو و مهره های کمررا کاهش دهد . برای اینکه به زانو های خود زیاد فشار نیارید جلسات ورزشتان را بیشتر و مدت زمان آن را کمتر کنید . Zuckerman: یک دونده که به صورت مداوم تمرین میکند حتی بعد از مدت ها بیماری آرتروز نمیگیرد.

مراحل مناسب را در نظر بگیرید

 

پیدا کردن راه های موثر برای کاهش درد، تورم و سفتی. بسیاری از افراد متوجه که این اقدامات باعث کاهش داروها میشود.

بستن یخ به درمان درد و تورم کمک می کند.

ماساژ نیز یکی از روش هاییست که درد را کاهش میدهد.

 

درمان با دارو را ساده کنید

 

جدید ترین دارویی که با نام تجاری ثبت شده است هیالورونیک اسید نام دارد ، که به صورت کپسول تجویز می شود.با توجه به این که داروهای تقلبی زیادی در بازار وجود دارد ، هیالورونیک اسید دارای تاییدیه از وزارت بهداشت و تولیدشده در شرکت krauterhaus  المانی است.

به بیماران پیشنهاد می شود به جای طب سنتی و سوزنی از این دارو مصرف کنند تا طول درمانشان کاهش یابد.

از مکمل های هوشمندانه استفاده کنید

 

علیرغم شواهد نشان داده شده است که  نقش مکمل های گلوکوزامین و کندروتین در درمان استئوآرتریت، به آنها کمک می کنند. زاکرمن می گوید منطقی است که آنها را امتحان کنید، اما اگر سه ماه از تجربیات خود نگذرید، هیچ وقت در ادامه آنها را نمیبینید. از مصرف این مکمل ها در صورت مصرف وارفارین (کوآمیدین و ژنریک) استفاده کنید زیرا ممکن است اثر دارو را تشدید کند.

 

برای جلوگیری از تعاملات بالقوه، پزشک و داروساز خود را در هر مرحله از داروهای بدون نسخه ای که استفاده می کنید، در میان بگذارید. و در نظر داشته باشید که مکمل ها و سایر داروهای "طبیعی" هنوز می توانند عوارض جانبی را ایجاد کنند. محققان اخیرا در بررسی اخیر 877 نفر که پس از مصرف مواد مخدر یا مکمل های آسیب دیده کبد رنج می بردند، نتیجه گرفتند که چهار مورد از نظر فلاووکوکسید (Limbrel)، یک مشتقات گیاهی تجویزی به عنوان یک "مواد غذایی پزشکی" برای مدیریت استئوآرتریت مشاوران ما در برابر استفاده از آن توصیه نمی کنند.

پیگیری درمان های غیرقابل اثبات

 

به طور خاص، جدیدترین داده ها نشان می دهد که تزریق اسید هیالورونیک (Synvisc) به طور مستقیم به یک مفصل، به نام ویسکوز تکمیلی، ارزش این خطر را ندارد. در بررسی 89 آزمایش بالینی که شامل بیش از 12000 بیمار، منتشر شده در سال 2012، نویسندگان نتیجه گرفتند که انجام اصلاح ویسکوز باعث کاهش یا کم کردن درد در افراد مبتلا به استئوآرتریت زانو می شود. اما این امر خطر عوارض جانبی جدی را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

تصمیم جراحان: ابزار جدید برای آسان تر کردن کار به ما کمک میکند.

جراحی برای افرادی که استئوآرتریت خود به پیشرفت خود رسیده است،، گزینه ای عالی برای بازگرداندن تحرک می باشد. اما این برای همه نیست. بیماران جوان نیز باید 10 تا 20 سال عمر مفصل مصنوعی را در نظر بگیرند. و شما باید برای خطرات جراحی بزرگ، و نیز یک دوره بهبودی طولانی و فیزیوتراپی قابل توجه آماده شوید.

 

آرتربرن می گوید شما همچنین باید تصمیم خود را با یک ارائه دهنده غیر از متخصص ارتوپدی خود، که ممکن است بیشتر به سمت جراحی قرار دارد، مورد بحث قرار دهید.

جایگزین زانو و عوارض بیشتر

 

با توجه به تجزیه و تحلیل اخیر داده های Medicare، تعداد افرادی که برای اولین بار عمل جراحی جایگزین زانو در دو دهه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در حالی که در بیمارستان برای عمل جراحی تقریبا نصف روز طول می کشد، نرخ بازبینی 30 روزه برای عوارض به طور قابل توجهی برای جایگزینی زانو مجددا افزایش می یابد.

 

مرکز جراحی زیبایی مدوسا

 

مشاوره و ارتباط با مشتری : 02186072486 - 02186072528

 

آدرس ایمیل : info@ateph.ir

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آویژه تجارت فارمد می  باشد.

 

صفحه توییتر آویژه صفحه فیسبوک آویژه کانال تلگرام آویژه صفحه اینستاگرام آویژه
پرشیا کلینیک  ، فوق تخصص جراحی قلب و عروق وب سایت رسمی دکتر علیرضا رضایی مغز و اعصاب فوق تخصص
مرکز جراحی زیبایی مدوسا وب سایت رسمی دکتر علیرضا رضایی مغز و اعصاب فوق تخصص پرشیا کلینیک  ، فوق تخصص جراحی قلب و عروق